მსოფლიო თასის 2022 წლის შესარჩევი: ევროპის მატჩები პირდაპირ ეთერში

მსოფლიო თასის 2022 წლის შესარჩევი: ევროპის მატჩები პირდაპირ ეთერში

ეს კონკურსი უკვე დახურულია



ტელევიზიით პირდაპირი ფეხბურთი გრძელდება მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევი სერიის სერიით, რამაც შეიძლება რამდენიმე გუნდი მიაღწიოს ყატარში 2022 წ.



რეკლამა

სამმა ლომმა ანდორა შაბათ-კვირას კონტინენტზე 5-0 დაამარცხა. თუ ისინი დაამარცხებენ უნგრეთსა და ალბანეთს ფრედ პოლონეთთან, ისინი მხოლოდ ერთი ქულით დაშორდებიან ოფიციალურ კვალიფიკაციას ორი თამაშის წინ. რეალურად, ინგლისის გამარჯვება ფაქტობრივად გარანტიას მისცემს პროგრესს, სხვაგან მიღებული შედეგების მიუხედავად.

შოტლანდია შესანიშნავ ფორმაშია პლეი ოფში გასასვლელად დრამატული 3-2 გამარჯვებულ კონკურენტ ისრაელზე. მათ ბოლო ხუთი თამაშიდან ოთხი მოიგეს და მეორე ადგილზე არიან, ოთხი ქულით უსწრებს ისრაელს სამი თამაშით და მომდევნო მომგებიანი შეტაკებით ფარერის კუნძულებთან.



უელსი დანის პირას არის. ისინი მეორე ადგილზე მყოფი ჩეხეთის რესპუბლიკასთან ერთ ქულაზე ნაკლები გოლით განსხვავდებიან. ორივეს ერთი და იგივე მატჩი აქვს - ესტონეთთან და ბელორუსთან - თუმცა უელსი თამაშს თამაშობს, გაქცეული ჯგუფის ლიდერების ბელგიის წინააღმდეგ. ეს მიდის მავთულისკენ.

ჩრდილოეთ ირლანდია შვეიცარიაში შაბათ-კვირას 2-0 დამარცხების შემდეგ ბოლო შანსს იღებს. ისინი მესამეა ხუთ გუნდიან C ჯგუფში, ექვსი ქულით ჩამორჩებიან შვეიცარიელს სამი მატჩით, მათ შორის ერთი იტალიასთან.

ყველა თამაში პირდაპირ ეთერში იქნება ნაჩვენები სხვადასხვა არხზე და ჩვენ მზად ვართ მოგაწოდოთ თქვენი დღიურის ყველა ძირითადი თარიღი და დარწმუნდეთ, რომ თქვენ არასოდეს გამოტოვებთ მომენტს.



სატელევიზიო გზამკვლევი მოგაწვდით მსოფლიო ჩემპიონატის 2022 წლის ევროპის საკვალიფიკაციო ეტაპის სრულ განრიგს, მათ შორის ყველა თამაშს, რომლის ნახვა შეგიძლიათ დიდ ბრიტანეთში, და ჩვენ შეგატყობინებთ მთელი სეზონის განმავლობაში.

მეტი მახასიათებლებისთვის იხილეთ: მსოფლიოს საუკეთესო მოთამაშეები 2021 | პრემიერ ლიგის საუკეთესო ფეხბურთელები 2021 | მსოფლიოს ყველაზე მაღალანაზღაურებადი ფეხბურთელები 2021 | პრემიერლიგის ყველაზე მაღალანაზღაურებადი ფეხბურთელები 2021 წ

მსოფლიო თასის 2022 წლის შესარჩევი ეტაპი პირდაპირ ეთერში

დიდი ბრიტანეთის დროით. თამაშები ნაჩვენები იქნება არხების გარეშე Sky Sports წითელი ღილაკი რა

თქვენი ელ.ფოსტის პარამეტრების სამართავად დააწკაპუნეთ აქ.

მატჩი 8

ორშაბათი 11 ოქტომბერი

ჯგუფი E
ბელარუსი v ჩეხეთი (19:45)
ესტონეთი v უელსი (19:45) Sky Sports მთავარი ღონისძიება / S4C

ჯგუფი G
ლატვია v თურქეთი (19:45)
ნიდერლანდები v გიბრალტარი (19:45)
ნორვეგია მონტენეგროს (19:45)

ჯგუფი H
ხორვატია v სლოვაკეთი (19:45)
კვიპროსი v მალტა (5 საათი) Sky Sports ფეხბურთი
სლოვენია v რუსეთი (19:45)

ჯგუფი J
ისლანდია v ლიხტენშტეინი (19:45)
ჩრდილოეთ მაკედონია v გერმანია (19:45) Sky Sports ფეხბურთი
რუმინეთი სომხეთის წინააღმდეგ (საღამოს 7:45)

სამშაბათს, 12 ოქტომბერს

ჯგუფი A
პორტუგალია v ლუქსემბურგი (საღამოს 19:45) Sky Sports პრემიერ ლიგა
სერბეთი აზერბაიჯანის წინააღმდეგ (19:45)

ჯგუფი B
კოსოვო საქართველოს წინააღმდეგ (19:45)
შვედეთი v საბერძნეთი (19:45)

ჯგუფი C
ბულგარეთი v ჩრდილოეთ ირლანდია (19:45) Sky Sports ფეხბურთი
ლიტვა v შვეიცარია (19:45)

ჯგუფი D
ყაზახეთი v ფინეთი (15:00 საათი) Sky Sports ფეხბურთი / Ძირითადი ღონისძიება
უკრაინა v ბოსნია და ჰერცეგოვინა (19:45)

ჯგუფი F
დანია v ავსტრია (19:45)
ფარერის კუნძულები v შოტლანდია (19:45) Sky Sports მთავარი ღონისძიება
ისრაელი მოლდოვას წინააღმდეგ (19:45)

ჯგუფი I
ალბანეთი v პოლონეთი (19:45)
ინგლისი უნგრეთთან (19:45) ITV
სან მარინო v ანდორა (19:45)

მატჩი 9

ხუთშაბათი 11 ნოემბერი

ჯგუფი A
აზერბაიჯანი ლუქსემბურგში (5 საათი)
ირლანდიის რესპუბლიკა - პორტუგალია (19:45)

ჯგუფი B
საქართველო v შვედეთი (5 საათი)
საბერძნეთი v ესპანეთი (19:45)

ჯგუფი H
რუსეთი კვიპროსზე (5 საათი)
მალტა v ხორვატია (19:45)
სლოვაკეთი v სლოვენია (19:45)

ჯგუფი J
სომხეთი v ჩრდილოეთ მაკედონია (5 საათი)
გერმანია v ლიხტენშტეინი (19:45)
რუმინეთი v ისლანდია (საღამოს 7:45)

პარასკევს 12 ნოემბერს

ჯგუფი C
იტალია v შვეიცარია (19:45)
ჩრდილოეთ ირლანდია - ლიტვა (19:45)

ჯგუფი F
ავსტრია v ისრაელი (საღამოს 7:45)
დანია v ფარერის კუნძულები (19:45)
მოლდოვა v შოტლანდია (19:45)

ჯგუფი I
ანდორა პოლონეთი (19:45)
ინგლისი v ალბანეთი (საღამოს 7:45) ITV
უნგრეთი - სან მარინო (19:45)

შაბათს 13 ნოემბერს

ჯგუფი D
ბოსნია და ჰერცეგოვინა v ფინეთი (14:00 საათი)
საფრანგეთი v ყაზახეთი (19:45)

ჯგუფი G
ნორვეგია v ლატვია (5 საათი)
თურქეთი v გიბრალტარი (5 საათი)
მონტენეგრო v ნიდერლანდები (19:45)

ჯგუფი E
ბელგია - ესტონეთი (19:45)
უელსი v ბელორუსია (19:45)

მატჩი 10

კვირა 14 ნოემბერი

ჯგუფი A
ლუქსემბურგი v ირლანდიის რესპუბლიკა (19:45)
პორტუგალია v სერბეთი (19:45)

ჯგუფი B
საბერძნეთი v კოსოვო (19:45)
ესპანეთი v შვედეთი (19:45)

ჯგუფი H
ხორვატია v რუსეთი (13:00)
მალტა v სლოვაკეთი (2 საათი)
სლოვენია კვიპროსზე (13:00)

ჯგუფი J
სომხეთი v გერმანია (5 საათი)
ლიხტენშტეინი v რუმინეთი (5 საათი)
ჩრდილოეთ მაკედონია v ისლანდია (5 საათი)

ორშაბათი 15 ნოემბერი

ჯგუფი C
ჩრდილოეთ ირლანდია v იტალია (საღამოს 19:45)
შვეიცარია v ბულგარეთი (19:45)

ჯგუფი F
ავსტრია v მოლდოვა (19:45)
ისრაელი v ფარერის კუნძულები (საღამოს 7:45)
შოტლანდია v დანია (19:45)

ჯგუფი I
ალბანეთი v ანდორა (19:45)
პოლონეთი v უნგრეთი (19:45)
სან მარინო ინგლისის წინააღმდეგ (19:45) ITV

სამშაბათს 16 ნოემბერს

ჯგუფი D
ბოსნია და ჰერცეგოვინა v უკრაინა (19:45)
ფინეთი v საფრანგეთი (საღამოს 7:45)

ჯგუფი E
ჩეხეთი - ესტონეთი (19:45)
უელსი v ბელგია (19:45)

ჯგუფი G
გიბრალტარი v ლატვია (საღამოს 7:45)
მონტენეგრო v თურქეთი (19:45)
ნიდერლანდები v ნორვეგია (საღამოს 7:45)

რეკლამა

თუ თქვენ ეძებთ სხვა რამეს საყურებლად, გადახედეთ ჩვენს სატელევიზიო გზამკვლევს ან ეწვიეთ ჩვენს სპორტის ცენტრს ყველა უახლესი ამბისთვის.